SİYONİST Netanyahu BM’de Yine İRAN’a Saldırdı

BM kürüsünden dünya liderlerine hitaben konuşmasını İran’a adayan Siyonist Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’ın çekilmiş olduğu İran’la nükleer anlaşmaya başından beri bir tek İsrail’in açıkça karşı çıktığını belirtti.

Anlaşmanın Korsan İsrail’in geleceğini ve hayatta kalmasını tehdit ettiğini öne süren Netanyahu ”Karşı çıktık, çünkü İran’ın nükleer silah istemediği gibi temel bir yalana dayanıyordu” dedi.

Bunun bir yalan olduğunu bu yıl İşgalci İsrail’in Tahran’daki gizli nükleer arşive operasyonla ele geçirdiği belgelerle ilgili yaptığı sunumla ortaya koyduğunu savunan Netanyahu, gizli nükleer arşivle ilgili rapor yayımlamalarına rağmen Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun (UAEK) eyleme geçmemesini eleştirdi.

”Şimdi söyleyeceklerim daha önce kamuoyuyla paylaşılmadı” diye devam eden İsrail Başbakanı ”İran’ın Tahran’da bir başka gizli tesisi daha olduğunu ilk kez açıklıyorum” dedi.

”İşte Tahran’daki masum gözüken tesis” diye bir fotoğraf çıkaran Siyonist Netanyahu, tesisin bulunduğu sokağın adını da söyledi.

Arap Liderlerle Dost Olduk

Sık sık ‘Tahran’ın zorbaları’ ifadesini kullanan Netanyahu, ‘nükleer anlaşmayla İran’ın güçlenmesinin İsrail ile pek çok Arap ülkesini birbirine yakınlaştırdığını, bu sayede aralarında daha önce hiç olmamış bir mahremiyet ve dostluk doğduğunu’ anlattı.