NABLUS’ta Baskın – 1 Filistinli Yaralandı!

İşgal güçleri gece Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus kentine baskın düzenledi. Baskın sırasında yaşanan çatışmalarda Filistinli bir genç gerçek mermiyle yaralandı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Beyt Furik kontrol noktası bölgesinden Nablus’un doğusundaki Amman Caddesi yönüne doğru baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin Yahudi yerleşimcileri koruma gerekçesiyle Yusuf’un Kabri bölgesi çevresinde ve özellikle de Amman Caddesi’nde konuşlandığı ifade edildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin elektrik trafosuna ateş açtığını ve bu nedenle Yusuf’un Kabri bölgesi çevresindeki Belata El-Beled bölgesinde kısmi elektrik kesintisi yaşandığını bildirdi.

Filistinli gençlerin bölgeye baskın düzenleyen işgal güçlerine karşı direndiği, çatışmalar sırasında bir gencin yaralanarak Rafidya Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, hastaneye kaldırılan Filistinli gencin gerçek mermiyle yaralandığını ve durumunun istikrarlı olduğunu açıkladı.

İşgal güçlerinin Yusuf’un Kabri bölgesinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri almasının ardından en az beş otobüs dolusu Yahudi yerleşimcinin bölgeye baskın düzenlediği kaydedildi.

Yahudi yerleşimciler dün gece saat 23:00’te ayin için Yusuf’un Kabri bölgesine baskın düzenleyeceklerini ve sabah saat 04:00’e kadar bölgede kalacaklarını ilan etmişlerdi.