5 FİLİSTİNLİ, Batı Şeria’da Gözaltına Alındı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek beş kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Batı Yaka’da halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan beş kişiyi gözaltına aldığını öne sürdü.

İşgal ordusunun bildirisinde, Cenin’in güneybatısındaki Yabed beldesi yakınlarında işgal güçlerine ait bir askeri alana ateş açıldığı, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı, işgal güçlerinin eylemcileri yakalamak için bölgede operasyon başlattığı kaydedildi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Cenin’in güneyindeki Tersele bölgesine baskın düzenledi ve Yabed beldesinde bir genci gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin eski esir Enes Hatim Kafişe’yi El-Halil’e bağlı El-Heriyye Vadisi bölgesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Izz Ebu Hüseyin isimli genci de El-Halil’in Ebu İsnine Mahallesi’ndeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi. 

İşgal güçleri 14 yaşındaki Zeyd Ahmed Ba’cavi’yi Yabed beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca Nablus’un güneyindeki Karyut beldesi sakinlerinden lise öğrencisi Bera Abdunnasır Bedevi’yi dün ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldığı belirtildi.