Müslüman Alimler: BAE’nin İsrail Adımı, Büyük İHANET!

Müslüman Alimler yaptıkları açıklamalarda Birleşik Arap Emirlikleri’nin İsrail’le ilişkileri normalleştirme anlaşmasını kesin olarak reddettiğini duyurdu ve bu anlaşmayı bir ihanet olarak nitelendirdi.

Açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: “İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed’le yaptığı anlaşma büyük bir ihanet, siyonist işgalcilerin Kudüs-i Şerif’te Filistinlilere karşı işlediği cinayetlere verilen büyük bir ödüldür.”

Açıklamalarda anlaşmanın İsrail’in Batı Şeria’nın bazı bölgelerini ilhak kararını dondurma güvencesi verdiğinin belirtilmesinin dolaylı olarak işgal rejiminin Batı Şeria üzerinde egemenliğini yayma hakkı olduğunun itiraf edilmesi anlamına geldiğine dikkat çekildi.

Müslüman Alimler, İslam ümmetini bu tür tavizlere karşı kesin tavır almaya, bunları kesinlikle reddetmeye, stratejik bir projeyle ümmetin birinci öncelikli davasına ve Filistinlilerin haklarına sahip çıkmaya çağırdı.

Alimler aynı zamanda Filistinlileri de davalarını ve haklarını her alanda savunabilmek için gayretlerini birleştirmeye çağırdı.

Tüm ilim adamlarını, düşünürleri ve siyasetçileri de Filistin davası hakkındaki görevlerini yerine getirmeye çağırdı.

Birlik, ümmetin kararlılığının selin taşıdığı köpük gibi olan bu tür ihanetler karşısında zayıflamayacağını, hakkın kalıcı olduğunu ve sonunda mutlaka zafer elde edeceğini dile getirdi.