İSRAİL İçişleri Bakanına KARA PARA Soruşturma Talebi

İşgal polisi yayınladığı açıklamada “Avukat kardeşi ve bu konuda şüpheli bulunan iki kişinin ifadelerinin alınmasından sonra polis Bakan Deri’nin emanete ihanet, kandırma, para aklama ve vergi muhalefeti konusunda yolsuzluklar yaptığına dair delillerin bulunması üzerine genel savcıya şüphelilerin yargılanmasını tavsiye etti” ifadesini kullandı.

İşgal polisi Bakan Deri’ye bir dizi suçlamalarda bulunuyor. Bunlar arasında Deri’nin İçişleri Bakanlığı makamını kullanarak yüksek meblağlarda para kazanma, kara para aklama, bunlara ek olarak bu hususta yapılan hukuki soruşturmaları sabote etme, mal varlığıyla ilgili olarak devlet murakıbına yalan beyanatta bulunma da yer alıyor.

Deri Şas Partisi başkanı olan Deri daha önce yolsuzluk, rüşvet alma ve güven sarsmayla suçlanarak üç yıl hapis yatmıştı.

2002 yılında hapisten çıkan Deri’ye, yüz kızartıcı suç işlemekten dolayı resmi hiçbir makam verilmedi. Ancak 2012 yılında Şas Partisinin başına yeniden dönen Deri şu anda İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturuyor.

İşgal rejiminde birçok üst düzey bürokrat yolsuzluk, rüşvet ve tacizden yargılanıyor. Bunlar arasında hükümet başkanları, bakanlar, hahamlar ve dini otoriteler de bulunuyor.