Mısır Kıpti Lideri: İsrail’in Filistin İşgali Bitmeli

2. Tavadros, başkent Kahire’de El Ezher tarafından düzenlenen “El Ezher Dünya Barış Konferansı” için gönderdiği mesajda, “Filistin başta olmak üzere dünyadaki işgallerin sona ermesi gerekmektedir. Çünkü terör bu zulüm ortamlarından beslenmektedir.” ifadelerini kullandı.

GÖZAT  Hamas: Filistinin Hiçbir Yerinde İşgale Yer Yok

Tanta Piskoposu Anba Paula tarafından konferansta okunan mesajda 2. Tavadros, “Terör yakın bir geçmişte Tanta’da, kilisede ayinlerini yapan, bayramlarını kutlayan ve ellerinde zeytin dalı taşıyan insanları hayatlarından etti. Hala elimizde zeytin dalı taşıyoruz. Ölüm makinelerine karşı insanların kalplerine sadece barış ve sevgi tohumları ekerek mücadele edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

GÖZAT  NİJERYA: Vicdan Sahibi Her İnsan İSRAİL İŞGALİNE KARŞI DURMALI

Aşırı israfın önüne geçilmesi ve fakirliğin azaltılması için ülkelerin ciddi çalışmalar yapması gerektiğini dile getiren Kıpti lider, terörün beslendiği ortamlardan birisinin de hiç şüphesiz fakirlik olduğunu vurguladı.

Mısır’ın Tanta kentindeki St. George ve İskenderiye’deki St. Mark kiliselerini hedef alan 9 Nisan’daki bombalı saldırılarda 46 kişi hayatını kaybetmiş, 124 kişi de yaralanmıştı.