MISIR Heyeti, HAMAS Lideriyle Görüştü!

Mısır güvenlik heyetinin öğle saatlerinde Gazze’ye ulaştığı ve İslami Direniş Hareketi Hamas liderleriyle görüşmelere başladığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Mısır güvenlik heyeti Gazze Şeridi’ne Beyt Hanun “Erez” Kapısı’ndan girdi. Heyeti kapıda Filistin İçişleri Bakanlığı yetkililerinin karşıladığı belirtildi.

Mısır güvenlik heyetinin Gazze Şeridi’ne giriş yaptıktan sonra doğruca Hamas liderleriyle görüşmek için İsmail Heniyye’nin ofisine gittiği bildirildi.

Mısır güvenlik heyetinde Mısır İstihbaratı Başkan Vekili Ömer Hanefi, Mısır İstihbaratı Başkanı İkinci Vekili Eymen Bedii, Mısır İstihbaratı Filistin dosyası sorumlusu Ahmed Abdulhalık ve Ahmed Faruk’un yer aldığı kaydedildi.

Mısır güvenlik heyetiyle görüşmeye Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Es-Sinvar ve yardımcısı Halil El-Hayye, Hamas Siyasi Birimi üyesi Ruhi Müştehi ve Filistin İçişleri Bakan Vekili Tevfik Ebu Naim’in de katıldığı ifade edildi.

Mısır güvenlik heyetinin Gazze ziyareti, Heniyye başkanlığındaki Hamas heyetinin yaklaşık üç hafta süren Kahire ziyaretinin ardından geldi.

Mısır güvenlik heyeti Gazze’yi en son 31 Ocak’ta ziyaret etmiş, Heniyye ve Birleşmiş Milletler Ortadoğu Özel Temsilcisi Nickolas Mladenov ile görüşmüştü.