MISIR, Gazze Tünelinde ZEHİR İle 2 Kişiyi ŞEHİT Etti!

Gazze’deki Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, Mısır sınırında bir tünelde kurtarma çalışmaları sırasında bir polis memuru ile bir vatandaşın zehirli gazlardan etkilenerek şehit olduğunu duyurdu.

Bakanlık sözcüsü İyad El-Bezm konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 39 yaşındaki polis memuru Raid El-Aker’in dün akşam Gazze Şeridi’nin güneyindeki sınır bölgesinde bulunan bir tünelde arama yaparken şehit olduğunu söyledi.

El-Bezm, tünelde yürütülen kurtarma çalışmaları sırasında 28 yaşındaki Subhi Ebu Kırşeyn isimli Filistinlinin de zehirli gazlar sebebiyle şehit olduğunu açıkladı.

Sivil savunma ekiplerinin şehitlerin naaşlarını saatler süren çalışmanın ardından tünelden çıkardıklarını kaydeden El-Bezm, tünelden sağ olarak kurtarılan iki polis görevlisinin de hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Gazze Şeridi’ndeki yerel kaynaklar, Mısır ordusunun dün akşam Rafah’ın doğusunda ticari amaçla kullanılan bir tünele zehirli gaz attığını bildirmişti.

Kaynaklar, Rafah’taki kurtarma ekiplerinin Mısır ordusunun zehirli gazla saldırdığı tünelde mahsur kalan 9 kişiyi kurtarmak için çalışma başlattığını kaydetti.