MESCİDİ AKSA’da Yaşananlar KÖTÜ Bir Sürecin Başlangıcı

Mescidi Aksa’nın kirletilmesini, yıkılmak istenmesini, tecavüze uğramasını, içinde namaz kılan savunmasız insanların saldırıya uğramasını büyük bir endişeyle takip ettiklerini bildiren Kudüs İçin Avrupalılar Müessesi, yapılanların tehlikeli ihlaller olduğunu, şehre dokunmayı suç sayan, tarihi ve dini dokusunu bozmayı yasaklayan uluslararası sözleşmelere ve hukuka aykırı olduğunu ifade etti.

Mescidi Aksa’da ve Kudüs’te olup bitenlere değerlendiren müessese müdürü Mühendis Muhammen Hanun, Kudüs ve Kudüslüler hakkında yapılan tehlikeli ihlallerden işgal rejiminin sorumlu olduğunu belirterek, Kudüs’ü işgal altında tutan Siyonist rejimin şehri korumaktan ve halkın güvenliğini sağlamaktan sorumlu olduğunu hatırlattı.

Arap ve İslam ülkelerinden şehrin karşı karşıya olduğu tehlikenin boyutuyla orantılı olarak tepki vermelerini isteyen Hanun, Kudüs’te olup biten karşısında Müslüman halkların gösterdikleri sessiz tavrı garipsediklerini ifade etti.

Birleşmiş Milletlerle Avrupa ülkelerine seslenen Hanun, Kudüs’te yaptığı tahribat nedeniyle işgal rejimine karşı kararlı bir tavır sergilemelerini ve yaptığı tecavüzler nedeniyle işgal rejimini cezalandırmalarını istedi.