Meşal: Önceliğimiz Direnişin Silahını Korumak ve Tüm Filistin’e Yaymak

Meşal El-Aksa kanalında yayınlanan programda yaptığı konuşmada, Hamas’ın direniş silahını geliştirme çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Hamas lideri, hareketin gündeminin direniş silahını korumak, geliştirmek ve Filistin’in her yanına ulaştırmak olduğunu bildirdi.

Direnişe kucak açan ve evlatlarını Mescid-i Aksa’yı savunmak için kurban veren Filistin halkını selamlayan Meşal, direniş silahının geliştirilmesinde Gazze Şeridi’nin rolüne dikkat çekerek, Şaron’un Gazze Şeridi’nden çekilmek zorunda kaldığını hatırlattı.

“Güç dengelerinin bozuk olması sabitelerden ve Filistin halkının haklarından taviz vermeyi gerektirmez” diyen Meşal, işgal rejiminin hiçbir meşruiyetinin bulunmadığını söyledi.

Filistin’deki bölünmüşlük halini mutlaka sona erdirmeleri ve uzlaşıyı sağlamaları gerektiğini kaydeden Meşal, uzlaşının sağlanması için karmaşık sorunların çözülmesine ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

Hamas lideri, uzlaşı ve milli birlik ruhunun güçlendirilmesi çağrısında bulunarak, “Çünkü bu bizim tek seçeneğimiz ve kaderimiz. Birlikte çalışmalıyız” dedi.