MAHMUD ABBAS, Siyonist Yahudi Heyetle Görüştü

J Street’in Amerika birleşik Devletleri’nde barış sürecini desteklediğini iddia eden Mahmud Abbas, J Street’in direktörü Jeremy Ben Ami liderliğindeki Siyonist heyete teşekkür etti.

J Street’in Beyaz Saray’a gönderdiği mektuba dikkat çeken Abbas, Siyonist örgütün Beyaz Saray’a gönderdiği mektupta UNRWA’ya mali yardımların devam etmesini istediğini ve bu durumu taktir ettiklerini söyledi.

Abbas, Siyonizm Savunuculuk Grubu J Street’le görüşmesinde yaptığı konuşmada, Amerika ile barış sürecini bitme noktasına getiren Trump yönetimini birbirinden ayırt ettiklerini söyledi.

Görüşmeye Mahmud Abbas’ın yanı sıra, Filistin Kurtuluş Örgütü İcra Komitesi üyesi Zaid Ebu Amr, Güvenlik Güçleri Genel Müdürü Macid Ferec, El Fetih Merkez Komite Üyesi Hüseyin El Şeyh ve El Fetih Sözcüsü Usame Kavasma katıldı.

Abbas’la yaptıkları görüşmede konuşan J Street Direktörü Ben Ami, Amerika’daki Yahudi çevrelerde barışı desteklemeye ve savunmaya devam edeceklerini söyledi.

Ben Ami, iki devletli çözüm temelinde barış sürecinin devam etmesi gerektiğini belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın Filistin-İsrail sözde barışını sağlayacağını iddia ettiği Asrın Anlaşması’nı açıklamasına aylar kala Mahmud Abbas’ın Siyonist Örgütlerle temasları ve görüşmeleri de hız kazandı.

Mahmud Abbas, bir taraftan Trump’ın Asrın Anlaşması planına destek veren Suudi Arabistan’la temaslarını sürdürürken diğer taraftan hem İsrail’de hem de Amerika’daki Siyonist kuruluşlarla görüşmelerini artırması dikkatlerden kaçmadı.