MAHMUD ABBAS Yönetimi GAZZE Elektrik Krizini DERİNLEŞTİRİYOR

Filistin Yönetimi’nden üst düzey bir yetkili, Londra’da yayınlanan El-Hayat gazetesine yaptığı açıklamada, Filistin Yönetimi’nin geçen ay sonu işgal rejiminden Gazze Şeridi’ne verilen elektriğin parasının işgal yönetimi kontrolündeki kapılarda toplanan ve daha sonra Filistin Yönetimi’ne gönderilen vergi gelirlerinden kesilmemesini resmi olarak istediğini söyledi.

GÖZAT  Filistinli Alimler: Abbas-Fetih Yönetiminin İsrail İlişkisi CASUSLUK ve İHANET

Yetkili, Filistin Yönetimi’nin talebini görmezden gelen işgal rejiminin bu aybaşında 40 milyon şikel (11 milyon dolar) kestiğini ifade etti.

Filistin Yönetimi yetkilisi, “Gazze Şeridi’nin elektrik parasını biz ödüyoruz” diyerek, Hamas’ın topladığı elektrik paralarını kendi bütçesine aktardığını iddia etti.

GÖZAT  Hamas: Mahmud Abbas'ın Açıklamaları VATANA İHANET!

Yetkili, Filistin Yönetimi’nin Gazze’de Hamas’ı finanse etmeye son vermek istediğini ve işgal rejimine yaptıkları başvuruyu yenileyeceklerini söyledi.

Bu arada, işgal yönetiminin Gazze Şeridi’nde durumun daha da kötüye gitmesinden ve patlamaya yol açmasından korktuğu için Filistin Yönetimi’nin talebini geri çevirdiği belirtildi.