Mahmud Abbas’ın GAZZE Jesti!!! KARANLIK

Siyonist işgal rejiminin 11 yıl önce başlattığı abluka, ardından yaşanan krizler ve bunlar yetmiyormuş gibi bu süre içinde dayatılan üç savaşın ağır izlerini hâlâ görmek mümkün.

Kuşatmanın etkisiyle bir hayli sıkıntı çeken Gazze’ye karşı Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas görülmemiş adımlar ve girişimler başlattı. Kendisine bağlı Ramallah hükümeti Gazze’nin üç kat fazla vergisini verdiği elektrik santralinin vergiden muaf tutulmasını engelledi.

Ardından işgal rejiminden İsrail üzerinden gelen hatlardaki elektriklerin azaltılmasını istedi. Bu talebi kabul eden işgal rejimi aldığı kararı iki gün önce yürürlüğe koydu.

Bununla yetinmeyen Filistin Yönetimi ve ona bağlı Rami Elhamdallah hükümeti, Gazze’deki memurların maaşlarını kıstı, ilaç ve bebek mamasının ithal edilmesini engelledi. Hastaların dışarıda tedavi olmaları için gereken para havalelerini durdurdu.

Gazzelilerin evlerine günde sadece 3 saat elektrik veriliyor. Bununla birlikte sıkıntılar, krizler had safhaya ulaştı. Bütün bunları gören Fetih hareketi, olup bitene seyirci kalıyor ve baskıları onayladığını ifade ediyor.