LÜBNAN Ordusu, İsrail – MOSSAD Ajanı Yakaladı

Lübnan Ordu Komutanlığı, Lübnan’ın Sayda şehrinde, İslami Direniş Hareketi-Hamas üyesi Muhammed Ömer Hamdan’a başarısız suikast eyleminde rolü olan Siyonist Rejim İsrail gizli istihbarat servisine bağlı bir ajanın tutuklandığını duyurdu.

İslami Direniş Hareketi üyelerinden Muhammed Ömer Hamdan’ın arabası, Ocak 2018’de Lübnan’da düzenlenen bir terör eyleminde patlatıldı. Ancak Hamas üyesi bu terör eyleminden sağ kurtulmayı başardı.

Lübnan ordusu ise bir yıl sonra Muhammed Ömer Hamdan’a yapılan suikast saldırısında rolü olan Hüseyin Ahmed Battu’yu yakaladığını bildirdi. Hüseyin Ahmed Battu, 2014 yılından beri Siyonist İsrail İstihbarat Teşkilatı Mossad ile işbirliği içerisinde idi.

Siyonist Rejim İsrail ve terörizm arasında doğrudan bir ilişki söz konusu. Tabii son yıllarda DEAŞ tekfirci terör örgütünün ortaya çıkıp Avrupa’da bile terör eylemlerini gerçekleştirmesi bütün ülkelere bir tehdit oluşturmasına rağmen bu tehdidin kaynağı ve benzer grupların faaliyetlerini de İsrail’in teröre verdiği destekte ve bu doğrultudaki girişimleri ve ideolojilerinde aramak doğru bir tespit olacaktır.

Siyonist Rejim on yıllardan beri Lübnan, Filistin ve İran gibi ülkelerde muhaliflerine suikast düzenlemektedir. Katil rejim İstihbarat Teşkilatı, farklı ülkelerde işe aldığı uşaklarını terör eylemleri için yetiştiriyor.

Örneğin Muhammed El-Zuvari’nin avukatı Hatem Şalgum Mayıs 2018’de Zuvari’ye suikastin MOSSAD’ın iki ajanı tarafından yapıldığını söyledi.

İslami Direniş Hareketi Hamas’ın askeri kolu olan İzzeddin Kassam Tugaylarının Uçuş Mühendisi olan Muhammed El-Zuvari, Aralık 2016’da Tunus’ta terör saldırısına uğradı.

Lübnan Ordu Komutanlığı ise 22 Ocak gününde Hamas üyesi Muhammed Ömer Hamdan’a başarısız suikast eyleminin de Mossad ajanları tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu.

Birçok terör failleri, Siyonist rejim için suikast düzenlediklerini itiraf etmişlerdir. Siyonist Rejim İstihbarat Teşkilatı son 30 yılda Filistin ve Arap liderlerine yönelik 14 kez suikast gerçekleştirmiştir. Bu terör eylemlerinde ise  Filistinli ve Arap 16 şahsiyet, Arap olan ve olmayan 11 ülkede şehit edilmiştir.

Siyonist Rejim İsrail’in 2. TV kanalı ise son zamanlarda  Mossad’da bir terör birliğinin bulunduğunu ilk kez itiraf etti. TV kanalın bildirdiğine göre bu birlikler şimdiye dek aralarında İran’ın da bulunduğu dünyanın dört bir yanında terör saldırılarını gerçekleştirmiştir.

Siyonist Rejimin, farklı ülkelerin siyasi grupların üyeleri, liderler ve bilim adamlarını terör saldırılarına hedef seçmesi “devlet terörü”nün açık bir örneğidir.

Siyonist Rejimin başka ülkelerin vatandaşlarını satın aldıktan sonra terör saldırılarında kullanmak üzere yetiştirmesi,  esasında Siyonist Rejimin Mossad, Şabak ve Şin Bet ve Ölüm Mangaları gibi terör teşkilatlarından oluştuğunu gösteriyor.