LÜBNAN’dan Siyonist İSRAİL’e, SURİYE Tepkisi!

Lübnan parlamentosu başkanı, Siyonist rejimin düşmanca eylemleriyle ilgili olarak, özellikle işgal altındaki Filistin ile Lübnan sınır duvarı çevresinden Suriye’ye yaptığı art arda saldırıları konusunda uyanık ve temkinli olunması gerektiğini söyledi. 

Nebih Berri, İsrail’in Lübnan hava sahasını kullanıp Suriye’ye yönelik füze saldırıları gerçekleştirerek, Lübnan egemenliğini ihlal ettiğini dile getirdi. 

Lübnan Parlamentosu Başkanı Nebih Berri, “Bütün bu olaylar, en kısa zamanda hükümetin oluşumunu hızlandırmamızı gerektiren gelişmelerdir ve bu olayları hükümet yoluyla, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne ve uluslararası topluma şikayet ederek, gündeme getirebiliriz. Ayrıca, hükümet aracılığıyla Arap ülkeleriyle ve uluslararası düzeyde diplomatik ilişkiler kurabiliriz. Baş gösteren bu gelişmeler, sıradan bir tecavüz değil, bölgesel bir savaştır.” dedi.

Nebih Barri, bu durumu ABD Merkez Kuvvetleri Komutanı General Joseph Votel’le görüşmesinde dile getirdiğini söyledi. 

Nebih Berri, Votel’in ABD’nin Lübnan ordusuna yardım edeceğini vurguladığını söyledi.

Nebih Berri, Votel’e “İsrail’i saldırılarını durdurması ve Lübnan’ın egemenliğinin ihlal edilmesini önlemeye zorlayarak Lübnan ordusuna yardım etmek için daha fazlasını yapabilirsiniz.” dediğini belirtti.