LÜBNAN: İSRAİL ve ABD, Bu Silahları İstemiyor!

Lübnan eski Cumhurbaşkanı Emil Lahud, Amerika ve İsrail’ın Lübnan’ın İran’dan silah almasına karşı olduklarını söyledi.

Lahud yaptığı açıklamada, Amerika ve İsrail’ın bu yönde Lübnan’a baskı uyguladıklarını belirterek, “Bizim İran’da silah almamamız gerektiğini zira bu silahlarla başkalarına saldırabileceğimizi söyleyenler yalan söylüyorlar zira Lübnan bugüne kadar hiçbir ülkeye saldırmamış bilakis diğerleri Lübnan’a saldırmıştır.” dedi.

Lahud, Suriyeli avarelerin ülkesindeki varlığı ile ilgili, “Lübnan’ın sorunu Amerika’nın bu avareleri ülkede tutma isteğidir zira Amerika istediği zamanlar onlar vasıtası ile ülkede fitne çıkarmak istiyor” dedi.

Lübnan Hizbullah gücünün uluslararası bir güce dönüştüğünü ifade eden Lahud, “Lübnan bu güç vasıtası ile her yerde zafer kazandı özellikle de Suriye’de.” dedi.

Lübnan’ın Suriye için güçlü bir nokta olmasını ve İsrail’in bu ülkeden Suriye’ye girmeye çalışmaması gerektiğini belirterek, Hizbullah’ın artık uluslararası bir güce dönüştüğünü söyledi.

Lahud, “Biz Hizbullah’ın varlığının sonuçlarını şimdi hissediyoruz ve İsrail bu savaşın devam etmesini istiyor, zira Amerika’nın çıkmasından önce bir anlaşmaya varmak istiyor.” dedi.