LÜBNAN Halkından Filistinli Esirlere Destek

Lübnan’ın güneyindeki sınır bölgesinde yer alan “el-Hayyam” cezaevinin önünde bir grup Filistinli ve Lübnanlı eylem yaparak, Filistinli esirlere desteklerini ilan ettiler.

Trablus’un Cemal Abdun-Nasır meydanında toplanan Filistinli ve Lübnanlı grup ve partilerin temsilcileri de, Filistinli esirlerle dayanışmalarını bildirdiler.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Yüzlerce Esir Daha AÇLIK GREVİNE KATILACAK

Bu arada, Siyonist işgal rejimi zindanlarında 1600 esir, Özgürlük ve Onur İçin Açlık Grevi direnişinde 20’inci güne girdi. Filistinli esirlerin, cezaevi yönetiminin gasp ettiği temel haklarının geri verilmesi, idari tutuklamalarla tek kişilik tecrit hücre cezası politikasının son bulması, ailelerin ziyaretlerine getirilen kısıtlamaların kaldırılması, sağlıktaki ihmalin bırakılması gibi taleplerle başlattıkları direniş bütün baskı, tehdit, şantaj ve zulme rağmen devam ediyor.

Açlık direnişini sürdüren esirlere yönelik baskılarına ve zulmüne devam eden cezaevi yönetiminin dün yine bazı esirlerin yerlerini değiştirdiği ve bazılarını tecrit odalarına aldığı belirtildi.