Kudüs’te Korona Virüs Kaynaklı İlk Ölüm

“Filistin’nin Sesi” adlı resmi Filistin radyo kanalı, uzun zamandır işgal altında olan Kudüs’te koronavirüs kaynaklı ilk ölümün meydana geldiğini duyurdu.

Ülkenin resmi radyo kanalına konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Filistin Acil Yardım Komitesi üyesi Münir el-Gul, “Kudüs’ün doğusundaki El-İseviyye beldesi sakinlerinden 78 yaşındaki Neval Halil İbrahim Ebu’l-Humus Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybetti.” İfadelerini kullandı.

Açıklamada, daha önce Kovid-19 teşhisiyle Kudüs’teki bir tıp merkezinde tedavi altına alınan hastanın, bu sabah saatlerinde durumunun kötüleşmesinin arından hayatını kaybettiği ifade edildi.

Böylece işgal altındaki Kudüs şehrinde koronavirüs salgını kaynaklı ilk ölüm kaydedilmiş oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın güncel bilgilerine göre, işgalci İsrail’in ablukası ile işgali altındaki Filistin topraklarındaki toplam vaka sayısı 307’ye yükseldi ve yükseliş trendinin 2 hafta devam etmesi bekleniyor.

Biddu beldesi sakini 60 yaşındaki bir kadının koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini, böylece Filistin’de ilk defa Kovid-19 nedeniyle bir ölümün kaydedildiğini belirtilmişti.