Kudüs’te Bıçaklı Eylemde 1 SİYONİST ÖLDÜ

Batı Yaka ve Kudüs’te işgal rejimine ve bu rejimin Mescidi Aksa’ya yönelik baskılarına karşı Ekim 2015’te patlak veren intifada devam ederken, bugün Kudüs’ün Eski Belde semtinde gerçekleştirilen bıçaklı eylemde bir Siyonist hayatını kaybetti, eylemi gerçekleştiren Filistinli ise gözaltına alındı.

GÖZAT  Başörtüsüne Kasteden Siyonisti Bıçaklayan Filistinli Kıza 16 Yıl Hapis

İşgal polisi sözcüsü Luba Es-Samri yaptığı açıklamada, eylemin Kudüs’ün Eski Belde semtinde Yeni Kapı yakınlarında meydana geldiğini belirterek, olaydan sonra bölgeye gelen askerlerin geniş güvenlik önlemleri aldıklarını, eylemi yapan şahsın ise etkisiz hale getirildiğini söyledi.

İşgal polisi daha önce yaptığı açıklamada, yirmi yaşlarında bir Siyonistin metroya binerken bıçaklı saldırıya uğradığını ve ağır yaralandığını belirtmişti. Daha sonra yapılan açıklamada ise yaralanan Siyonistin hayatını kaybettiği duyuruldu.

GÖZAT  Video Haber: Filistinli Kahraman, Kamyonla İsrail Askerlerini Ezdi

Eylemi yapan kişinin ise etkisiz hale getirilerek tutuklandığı ifade edildi.Eylemin ardından bölgele gelen işgal askerleri Esbat ve Amud kapılarını kapatıp çevrede geniş güvenlik önlemleri aldılar.

Yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya baskınlarıyla, işgal hükümetinin Mescidi Aksa’yı zaman ve mekân olarak ikiye bölme kararına karşı Ekim 2015’te başlayan Kudüs intifadası Filistinli gençlerin bıçaklı, araçlı ve silahlı direnişiyle devam ediyor.