KUDÜS SERİYYELERİ Gazze Sınırında ORUÇ Nöbetinde

Filistinli gruplar, insanların iftar için evlerine yöneldiği, sokak ve caddelerin boşaldığı akşam vakti,  İsrail askerlerinin muhtemel bir sızıntısını önlemek için Gazze-İsrail sınırında nöbet tutuyor.

Akşam ezanından yarım saat önce  Gazze Şeridi’nin kuzey ve doğu sınır boyuna giden yüzleri maskeli eli silahlı direniş grupları, sabah saatlerine kadar mevzilendikleri bölgeyi terk etmiyor.

GÖZAT  Kassam Tugaylarından İsrail'e İMALI ESİR MESAJI + VİDEO

Sınır Boyunda Oruç Açıyorlar

Sadece bir kaç yüz metre ötelerinde bulunan  İsrail askerlerine görünmemek için zeytin ağaçlarının bulunduğu bir tarım arazisine mevzilenen ve birbirlerinden farklı yerlere oturan Seraya el-Kudüs mensupları, yanlarında getirdikleri su, hurma ve meyve suyundan oluşan iftarlıklarıyla sınır boyunda oruçlarını açıyor.

Nöbet tutan kişiler daha sonra grup amirinin komutuyla açık olmayan bir mekanda akşam namazlarını eda ediyor.

GÖZAT  KUDÜS SERİYYELERİ: Filistinli Esirlerin Özgürlüğü İçin Elimizden Geleni Yapacağız

Gözleri sınırda parmakları tetikte bekleyen Seraya el-Kudüs mensupları, vakitlerini aynı zamanda Kur’an-ı Kerim okuyarak, tesbih ve istiğfar ile geçiriyor.

“Vatan sevgisi ve ailelerimizin güvenliği için buradayız”

Seraya el-Kudüs komutanlarından ve grubun amiri  Ebu Muhammed şu ifadelerde bulundu:

GÖZAT  Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde: Suikastın Tek Sorumlusu İSRAİL

“Mücahitlerin hayatı ramazanda diğer aylara göre daha farklı geçiyor. Sınır boylarına mevzileniyoruz. Ellerimizi Allah’a açıp zafer, kararlılık ve güç vermesi, Filistinli esirlerin serbest bırakılması ve halkımızın özgürlüğü için dua ediyoruz.”

Sınır boyunda çeşitli Filistinli grupların bulunduğunu belirten  Ebu Muhammed, “Herkes uyurken, yiyip içerken, evinde dinlenirken, camisine giderken biz burada nöbette bekliyoruz. Vatan sevgisi ve ailelerimizin güvenliği için buradayız. Bir boşluk anında düşman gelemesin diye cephe hattında nöbet tutuyoruz.” şeklinde konuştu.