KUDÜS Müftüsü: Mescidi Aksa BASKINLARI Meşrulaştırılıyor

Bölgede gerginliğin yükselmesinden tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirten Hüseyin, gerginliğin yol açabileceği sonuçlar konusunda uyarıda bulundu.

Müftü Hüseyin, işgal güçlerinin Kudüs İşleri Bakanlığı’na ve Kudüs Valiliği’ne baskın düzenlemesini, memurları ve vatandaşları darp etmesini kınadı.

İşgal güçlerinin uluslararası hukuku ve anlaşmaları çiğnediğini bildiren Hüseyin, işgal rejiminin Filistinliler aleyhinde ırkçı yasalar çıkarmaya devam etmesini eleştirdi.

İşgal rejiminin En-Nekbe’yi anma faaliyetlerini yasaklamak amacıyla “Kültürel bağlılık” yasası çıkartmayı planladığına dikkat çeken Hüseyin, işgal rejiminin ırkçı yasalarla Filistin halkına daha çok baskı yapmayı amaçladığını ifade etti.

Müftü Hüseyin, İsrail savaş makinası karşısında direnen Filistin halkının toprağını, haklarını ve kutsal mekanlarını savunmaktan geri durmayacağını söyledi.

İşgal polisi, işgal rejimi parlamentosu Knesset üyelerinin Mescid-i Aksa’ya üç ayda bir yerine ayda bir baskın düzenlemelerine izin verdi.