KUDÜS’te Filistinli 1 Genç Daha ŞEHİT OLDU

Bu arada Kudüslülerin işgal güçlerine meydan okumaya devam ederek, yatsı namazını El-Esbat Kapısı yakınlarında kıldıkları kaydedildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, dün akşam El-Ayzeriyye’deki çatışmalarda göğsünden ağır yaralanan gencin Ramallah’taki Filistin Tıp Merkezi’nde hayatını kaybettiğini açıkladı.

Yerel kaynaklar, şehit gencin 24 yaşındaki Yusuf Kaşur olduğunu, dün akşam namazından kısa süre önce El-Ayzeriyye beldesindeki çatışmalarda ağır yaralandığını bildirdi.

Akşam namazından sonra da işgal güçlerinin ses bombasıyla ve pis suyla El-Esbat Kapısı yakınlarında namaz kılan cemaate saldırdığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin müdahalesi üzerine çatışma çıktığını, işgal güçlerinin bölgede kalmakta ısrar eden cemaati dağıtmak için ses bombası attığını ve cemaatin üzerine pis su sıktığını belirtti.

İşgal güçlerinin müdahale sırasında cemaate ve olayları takip eden gazetecilere saldırdığı, Filistinli bir genci ölesiye darp ettikten sonra gözaltına aldığı kaydedildi.

Filistin Kızılayı Derneği, dün akşam yaşanan çatışmalar sırasında çoğu plastik mermi veya ses bombasıyla yaralanan 67 kişiye ilk yardımda bulunulduğunu ve yaralılardan 12 kişinin hastaneye kaldırıldığını açıkladı.