Kudüs ve Batı Yaka’da 21 Filistinliye GÖZALTI

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride ayrıca Kudüs’ün kuzeyindeki Er-Ram beldesi ile Beytlahim’e bağlı Ed-Devha beldelerindeki aramalarda silah ele geçirildiğini öne sürdü.

El-Halil’in güneydoğusundaki Yatta kentine bu sabah erken saatlerde işgal güçlerinin baskın düzenlemesi üzerine kentte işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, Zif bölgesinden yedi askeri ciple kente giren işgal askerleri Ebu Merir Mahallesi’nde evlere baskın düzenledi.

Baskın sırasında Filistinli gençlerin işgal güçlerine karşı koyduğu, işgal askerlerine taş ve boş şişe attığı, işgal güçlerinin de gerçek mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığı bildirildi.

İşgal güçleri El-Arrub Kampı’nda bu sabah erken saatlerde Nadir Uvedat’ı, Surif beldesinde Munir ve Fadi İbrahim Ğuneymat kardeşleri, El-Halil kentinde de Seyf Ebu Ziyne’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin dün gece ve bu sabah erken saatlerde Cenin’in güneyindeki Yabed ve Kefer Rai beldelerine baskın düzenleyerek iki genci gözaltına aldığı belirtildi.

Ramallah’ın Deir Ebu Meşal beldesinde Şerahbil El-Hatib’i ve Kudüs’ün Şufat beldesinde Ahmed Şemasine’yi gözaltına alan işgal güçleri, Beytlahim’e bağlı Beyt Ficar beldesinde de yaşları 14-15 arasında değişen üç çocuğu gözaltına aldı.