İsrail Mülteci Kampına Saldırdı: 1 ŞEHİT, 1 YARALI

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, El-Halil kentindeki El-Arub Mülteci Kampı’nda siyonist İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan Murat Yusuf adlı Filistinli gencin şehit olduğu bildirildi.

GÖZAT  Filistinli Genç Kız, Araçla Feda Eylemi Yaptı ve ŞEHİT OLDU

Olaylarda bir kişinin de yaralandığı aktarılan açıklamada, yaralı Filistinlinin sağlık durumuna ilişkin bilgi verilmedi.

Görgü tanıkları ise söz konusu mülteci kampının girişinde Filistinli grubun, kendilerine gerçek ve plastik mermilerin yanı sıra göz yaşartıcı gazla müdahale eden siyonist İsrail güçlerine molotofkokteyli ve taş atarak karşılık verdiğini ifade etti.

GÖZAT  Filistin Halkı: İsrail İle İşbirliği ŞEHİTLERİN KANINA İHANETTİR!

Murat Yusuf isimli Filistinli gencin şehid düşmesiyle  Kudüs İntifadası şehitlerinin sayısı 290’ı aşmış bulunmaktadır.

Kudüs İntifadası  Ekim 2015 Ekim tarihinden itibaren İsrail’in Gazze’de yayılmacı siyasetlerini protesto amacıyla başlamış ve halen devam etmektedir.

GÖZAT  Siyonistlerin Çarptığı FİLİSTİNLİ İŞÇİ Şehit Oldu

Bu arada dün Tako ve Beyti Lahm kasabaları yakınlarında Filistinli gençler ile siyonist rejim askerleri arasında çatışmaların yaşandığı bildirilmekte.

Bu çatışmalarda muhtemel can kaybı ile ilgili her hangi bir haber verilmemiştir.

GÖZAT  Filistin Direniş Grupları: Şehitlerimizin Kanı İSRAİL İŞGALİNİ SÖKÜP ATACAK

Diğer yandan Siyonist işgal güçleri, Batı Şeria’daki Beyt Lahem şehrinin güneyinde bulunan Gush Etzion yerleşim merkezinde seyir halinde bulunan bir aracı kurşun yağmuruna tuttuğu ve bu olayda Filistinli genç bir kızın şehid düştüğü haber verildi. 16 yaşındaki Filistinli genç kızın adının Fatma Cibrin Ayid olduğu açıklandı.

İsrail savaş uçakları ayrıca dün Gazze şeridini hedef almışlardı.