Korsan İsrail Filistinlilere Ait Derneği Kapattı

İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada, Yahudi yerleşim birimleri faaliyetlerini takip eden Harita Derneğine yönelik kapatma kararının Kamu Güvenliği Bakanı Gilad Erdan tarafından alındığı belirtildi.

GÖZAT  Siyonist Yerleşimciler, Filistinlilerin 150 Zeytin Ağacını Çaldı

Kapatma kararına gerekçe olarak ise derneğin “Filistin yönetimiyle bağlantılı olması ve İsraillilere toprak satmak isteyenler hakkında Filistin güvenlik güçlerine bilgi sağlaması” gösterildi.

Öte yandan gözaltına alınan Harita Derneği Başkanı Halid Tüfekçi’nin kızı Rolin açıklamada, polisin babasının ofisini basarak bilgisayar ve cep telefonuna el koyduğunu ardından da gözaltına aldığını belirtti.

GÖZAT  İsrail, Ayrım Duvarı İçin De Filistin Arazilerini Gasp Ediyor

Harita Derneği Başkanı Tüfekçi, işgal altındaki Yahudi yerleşim birimleri hakkında en yetkin Filistinli olarak biliniyor.

İsrail polisi son bir yılda Doğu Kudüs’te çok sayıda Filistinli derneği çeşitli gerekçelerle kapattı.

GÖZAT  İşgalci İsrail Kudüs'te 250 Dönüm Araziyi Gasp Etti

Batı Şeria’da 15 Filistinli gözaltına alındı

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde düzenlenen operasyonlarda 15 Filistinlinin gözaltına alındığı belirtildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te evlere sık sık baskınlar düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.