Korsan İsrail 8 Filistinliyi Daha Gözaltına Aldı

İsrail ordusu Batı Şeria’da genç erkek ve yerel liderleri gözaltına almaya devam ederken yerleşimciler de Filistin köylerine yapılan saldırıları hızlandırdı. Yahudi yerleşimciler mülkiyete saldırdı, çiftliklere zarar verdi ve yerleşim bölgelerinin bitişiğindeki araziyi ele geçirdi.

Bugün İsrail işgal güçleri, İsrail istihbarat servisleri tarafından sorgulanacaklarını iddia ederek Batı Şeria’daki çeşitli yerlerde sekiz Filistinliyi gözaltına aldı. 8 kişi, rejime karşı rahatsız edici davranış ve halk direnişi yapma  suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi.

GÖZAT  2000'e Yakın Filistinli Esirin AÇLIK GREVİ 8. GÜNÜNDE

İsrail işgal güçlerinin faaliyetleriyle paralel olarak onlarca yerleşimci, askeri koruma eşliğinde Salfit valiliğindeki Kafel Hares kasabasına girdi.

Görgü tanıklarına göre otobüsler, düzenli olarak Kafel Hares kasabasına yerleşimcileri götürdü ve  kasabaya konuşlanan İsrail askerleri, Filistinlileri engelleyerek ve arabalarında arama yaptı.

GÖZAT  İslami Cihad: Araplar FİLİSTİN'i DESTEKLEMEKTEN ACİZ

Yerleşimciler, Talmud ayinlerini gerçekleştirmek için dini tapınakları bastı ve daha sonra orada saatlerce varlıklarını sürdürdüler.

Kafel Hares kasabası, El-Kafel tapınağı da dahil olmak üzere İslami mukaddes mekanları barındırıyor. Yerleşimciler, sevdiklerinin mezarı olduklarını iddia ederek buraları sık sık basıyorlar.