Filistinli Bir Ailenin Daha Evi Yıkılacak

Vadi Hulve Bilgi Merkezi’nin verdiği bilgilere göre Kudüs ahalisinden Ce’afire, işgal güçlerinin ailenin aynı arsa üzerinde bulunan eski evini ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkmasından sonra geçen yılın Kasım ayında ahşap, sac, kalay ve alçı ile yeni bir ev inşa ettiğini ve küçük çaplı derme çatma bir evde oturduğunu ifade etti.

Ce’afire işgal rejiminin yıkım işlemleri hakkında şu bilgileri verdi:

“Bugün yıkılması istenen evin bulunduğu arsa üzerinde dört dairelik bir bina bulunuyordu. İşgal güçleri 26 Ekim 2015 tarihinde bu binayı yıktı ve binada oturanların hepsi barınaksız kaldı. Ben de yıkılan binanın yıkıntılarının yanına ve aileye ait arsa üzerine derme çatma bir ev inşa ettim. Bu arada işgal belediyesinin ekipleri gelerek bana yıkım uyarısında bulundu. Evin inşaatını bitirip sekiz kişiden oluşan aile efradımla birlikte içine yerleşince de belediye idarî yıkım kararı çıkardı.”

İsa Ce’afire belediye ekiplerinin kendisinden, yıkım cezası ödememek için evini kendi eliyle yıkmasını talep ettiklerini aksi taktirde belediyeye ayrıca yıkım ücreti ödemek zorunda kalacağını hatırlattıklarını ifade etti.

Filistinlilerin evlerini yıkan işgal belediyesi aynı bölgeye Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni siteler inşa ediyor.