KATAR İle Siyonist İSRAİL İlişkileri Derinleşiyor

Filistin El-Menar haber sitesinin bildirdiğine göre, Katar Emiri Tamim bin Hamad bin Halife es-Sani’nin özel temsilcisi geçen hafta ırkçı İsrail rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu’ya yazılı bir mesaj sundu. Katar emiri bu mektubunda terörist İsrail rejimiyle işbirliğini canlandırıp geliştirmeye hazır olduğunu belirtti.

Arap ülkeleri arasındaki Katar, soykırımcı İsrail rejimiyle işbirliğini geliştirme ve normal ilişkilerini sürdürme stratejisini uygulamaktadır. Nitekim Katar Siyonist rejimle resmi ilişkileri geliştirmiştir.

Umman ırkçı İsrail ile resmi ilişkiler kuran ilk Arap yönetimidir. Fakat Katar Mayıs 1996’da ırkçı İsrail rejiminin Doha’da ilk ticari ataşeliği bürosunu açmaya izin verdi. Katar Siyonist rejimle resmi işbirliğini geliştirdiğini asla inkâr etmedi.

Ürdün ise Siyonist rejimin Filistin halk kıyamı 2. intifadasına karşı katliamlara girişmesi ardından Umman ırkçı İsrail rejiminin ticari bürosunu kapattı.

Siyonist rejimin Doha’da ticari büro açması, Katar’ın ırkçı İsrail rejimiyle işbirliğinin geliştirilmesine büyük katkı sağladı. Nitekim İsrailli tüccarlar Katar’a demir attılar ve bir çok Siyonist İsrailli de Katar pasaportunu taşıma hakkına kavuştu.

İsrail ile Katar arasında konsolosluk ilişkileri kuruldu. Katar ile ırkçı İsrail yetkilileri karşılıklı ziyaretlerde bulunuyor ve işbirliğini sürdürüyorlar. Mossad Casusluk ve terör örgütü de Katar’da cirit atmaktadır.

Katil İsrail rejiminin elebaşları, örneğin dönem başbakanı Şimon Peres 1996 yılında, dönem dış işleri bakanı Tzipi Livni 2008 yılında, ırkçı İsrail rejiminin sanayi ve ticaretle çalışma bakanı Benyamin Ben Elaizer Mayıs 2010’da Doha’yı ziyaret etti.

Filistin topraklarını işgal eden soykırımcı İsrail rejimiyle Katar yöneticileri uluslar arası toplantılarda da görüşmelerini sürdürüyorlar. Katar’ın eski Emiri Şeyh Hamid bin Halife El Sani Eylül 2 bin yılında BM toplantısında Siyonist rejim elebaşlarından Ehud Barack ile görüştü.

Katar başbakanı Şeyh Hamad Bin Casim da Mayıs 2003’de ırkçı İsrail Dışişleri Bakanı Silvan Şalom ile görüştü. Şeyh Hamad bin Halife Tzipi Livni’yle Eylül 2007’de BM toplantısı kulislerinde görüşmeler yaptı.

Filistin’de 2 bin yılında 2. intifada başladığı halde Katar soykırımcı İsrail rejimiyle ilişkilerini durdurmadı. Fakat Siyonist rejimin 2008 yılının sonlarında Gazze’ye yaptığı vahşi saldırılar ardından Doha ırkçı İsrail rejimiyle ilişkilerini dondurdu ve 2009 yılında ilişkilerini canlandırmaya çalıştı.

Babasını iktidardan uzaklaştıran Katar’ın genç Emiri Siyonist rejimle ilişkilerini resmen canlandırma ve geliştirme kararı aldı. Çünkü bölgesel rakibi Suudi Krallığı’yla terörist İsrail rejimi arasında güvenlik ve istihbarat işbirliği anlaşması imzalanmıştır.