KATAR Dışişleri: HAMAS Bir Filistin DİRENİŞ Hareketi

Eş-Şeyh Muhammed, RT Arabic (Russia Today’in Arapça kanalı) kanalına yaptığı açıklamada, Katar’a yöneltilen suçlamaların hâlâ netlik kazanmadığını belirterek “Katar Husilere, İhvan’a, Hizbullah’a ve El-Kaide’ye nasıl aynı anda yardım edebilmektedir?” dedi.

GÖZAT  GAZZE Halkından KATAR'a Destek Yürüyüşü

Bu suçlamaların asılsız olduğunu hatırlatan Katar Dışişleri Bakanı, Kuveyt Emirinin arabuluculuğunu takdir ettiklerini ifade etti.

Komşularıyla krizi tırmandırma niyetinde olmadıklarını ve bütün sorunları Körfez İşbirliği Konseyi çerçevesinde çözmek istediklerini belirten Eş-Şeyh, Amerika ile ilişkilerinin iyi olduğunu, Amerika Başkanı Trump’ın asılsız suçlamalarda bulunan Arap liderlerin tutumunu benimsemesine şaşırdıklarını söyledi.

GÖZAT  Katar: İsrail İle MÜKEMMEL İlişkilerimiz Var!

Katar yetkilisi ayrıca, ülkesinin İran ile olumlu bir ilişkisinin olmadığını, ülke olarak Körfez İşbirliği Konseyi çerçevesinde hareket ettiklerini sözlerine ekledi.

El-Cezire Televizyonuna da değinen Eş-Şeyh “El-Cezire’nin geleceğini hiçbir tarafla tartışmayacağız. Bu bir iç meseledir. Hiç kimsenin vesayetini de kabul etmeyiz” dedi.