KATAR’dan ABD’nin İSRAİL’e Destek Üssüne ONAY!

Siyonist ABD Rejimi, Ortadoğu’da Korsan İsrail’in güvenliğini sağlamak için kurduğu önemli üslerden biri olan Katar’daki El-Udeyd’deki varlığını güçlendirmek için Katar’ın onayını aldı.

İsrail’i Koruyan Üsler

Katar ve ABD arasında Siyonist Rejimi korumak için Ortadoğu’da bulundurduğu üslerden olan El-Udeyd Hava Üssü için söz konusu artış için imzalar atıldı bile.

Katar ile ABD’nin ilişkilerini güçlendirmeye devam edeceğini anlatan Al Sani, 2. kez yapılan toplanda siyaset, savunma ve güvenlik alanlarında genişletilmiş görüşmeler gerçekleştirildiğini vurguladı.

ABD İle Katar’ın Güçlü İlişkisi Var

“ABD ile sağlam temeller üzerine oturan ilişkilerimiz var. İki ülke stratejik ilişkilerinde nitelikli bir sıçrayış gerçekleştirdi.” diyen Al Sani, Katar diplomasisinin, Darfur’da barışın sağlanması ve Afganistan uzlaşının desteklenmesi gibi alanlarda rol oynamayı sürdürdüğüne işaret etti.

ABD Yönetimi Katar’a Minnettar

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Katarlı mevkidaşı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında, “Katar, ABD’nin 13 bin askerini ağırlıyor ve bu nedenle Katar’a minnettarız.” dedi.