Kassam Tugaylarından İsrail’e İMALI ESİR MESAJI + VİDEO

Kassam Tugayları elindeki esir asker Oron Shaul ve Hedar Goldin ile ilgili yayınladığı farazi mektupta, işgal hükümetinin iddia ettiğinin aksine ikisinin de hâlâ hayatta olduğunu ima etti.

Kassam Tugayları’nın yayınladığı görüntüde, elindeki iki asker şarkı söylüyor. Şarkıda Oron annesine şöyle sesleniyor:

“Anneciğim, babacığım! Ben buradayım. Neden öldüğümü söylüyorlar?”

“Anneciğim, babacığım! Gerçeğin gün yüzüne çıkması için her şeyi yapın!”
Aynı mesajda Oron şöyle diyor:

“Devlet beni kendisi adına savaşmam için gönderdi. Ben Kassam’ın elinde eririm.”

“Anneciğim, anneciğim! Kayıp askerlerin geleceğinden devlet sorumludur.”

“Bundan sorumlu olanların yargılanacağı gün elbet gelecektir.”

Kassam Tugayları’nın videoyu, işgal hükümeti Başbakanı Benyamin Netanyahu ve esir yakınlarının da katıldığı Devlet Denetleme Komisyonu toplantısından bir gün sonra yayınlaması dikkat çekti.

Kaynaklar,  oturumda işgal rejimi parlamentosu Knesset üyeleri ile 2014 yılında meydana gelen savaşta yakınlarını kaybeden aileler arasında sert tartışmaların ve küfürlü atışmaların yaşandığını belirttiler.

Oturuma iştirak eden Oron ve Hedar’ın aileleri işgal hükümetini, oğullarını geri getirme konusundaki ihmali nedeniyle ağır bir dille eleştirdiler.

Toplantıda Netanyahu, Hamas’ın şartlarını kabul edip ateşkesi kabul ettiğini iddia ederken, hazır olan bir Knesset üyesi “İsrail tam 12 kez ateşkes teklif etti, ancak Hamas her defasında bunu reddetti” dedi.

Siyonist işgal güçleri 7 Temmuz 2014 tarihinde Gazze’ye karşı 51 gün süren bir savaş başlattı. Savaşta her türlü silahı kullanan işgal rejimi, 2200 kişiyi şehit etti ve 11 bin kişiyi de yaraladı.

Savaştan sonra işgal rejimi iki askerinin kaybolduğunu duyururken, Kassam Tugayları Nisan ayının başında elinde dört işgal askerinin olduğunu belirterek, bunlarla ilgili bir bilgiyi karşılıksız vermeyeceğini ifade etti.