İRAN: İSRAİL’in Nükleer Silahları Dünya İçin TEHDİT!

UAEA’nın şimdiye kadar 12 kez İran’ın nükleer anlaşmaya bağlılığını tasdik ettiğine dikkat çeken Al-i Habib, BM tarihinde ilk kez veto hakkına sahip bir ülke olarak, dünyanın diğer milletlerini Güvenlik Konseyi kararnamesine uydukları için cezalandırılmakta olduğunu belirtti.

Parstodayın verdiği haberde, ABD’nin tek taraflı girişimleri ve zorbalığı karşısında dünyanın sessiz kalmaması gerektiğini ifade eden Al-i Habib, bunun diplomasi ve çok taraflı harekete zarar verdiğini söyledi.

Al-i Habib ayrıca; dünyadaki nükleer silahların insanlığa karşı gerçek tehdit olduğunu belirterek, nükleer silah sahip devletlerin tamamen silahsızlanma yolunda hareket etmeleri gerektiğini ifade etti.

İran BM Temsilcisi Yardımcısı, Siyonist rejimin nükleer silahlarından kaynaklanan tehditlere de işaretle; işgal, saldırı, devlet terörü ve insanlığa karşı cinayette karnesi kabarık ve siyah olan bir rejimin nükleer silaha sahip olmasının bölgesel barış ve güvenlik için çok tehlikeli olduğunu kaydetti.

Siyonist rejimin küstahlığının başbakanının İran’ın nükleer tesislerini yok etmekle tehdit edecek boyutlara vardığına dikkat çeken Al-i Habib; tüm devletler ve Güvenlik Konseyi’ni Siyonist rejimin nükleer tehdidini ortadan kaldırmaya çağırdı.