Kassam Tugayları: Artık Karadan Havaya Füze Savunma Sistemimiz Var

Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, artık ellerinde işgal uçaklarına karşı karadan havaya füze savunma sistemlerinin bulunduğunu ve işgalcilerin gece yarısından sonra gerçekleştirdikleri saldırıda da yerel saatle 01.35 civarında işgal uçaklarına karadan hazaya füzeler atıldığını duyurdu.

İşgal rejiminin ordu sözcüsü dün gece yaptığı açıklamada dün akşam saatlerinde Gazze’den füze atıldığının tespit edildiğini ve Demir Kubbe sisteminin devreye girerek atılan füzeyi Gazze Şeridi’nin güney kesiminin doğu bölgesinde havada yakalayarak imha ettiğini ileri sürmüştü.

İşgal ordusu sözcüsünün bu açıklamayı yapmasından bir süre sonra da işgal rejiminin savaş uçakları ve insansız hava araçları Gazze Şeridi’nin güneyindeki Hanyunus bölgesinde direnişe ait bazı mevzileri hedef alan saldırılar gerçekleştirmiş, bu saldırılar esnasında direniş güçleri de işgal rejiminin saldırı uçaklarına ve SİHA’larına karadan havaya savunma füzeleri atmıştı.

İşgal uçakları ve insansız hava araçlarının Hanyunus bölgesindeki Kadisiyye mıntıkasında direniş güçlerine ait muhtelif mevzilere altı adet füze attığı tespit edildi.

Hamas sözcüsü Hazim Kasım, işgal rejiminin bazı boş alanlara füze atmasının, Filistin halkını Kudüs’ü ve Mescidi Aksa’yı savunma konusundaki kararlılığından vazgeçiremeyecek, sonuçsuz bir çaba olduğunu dile getirdi.

Kasım bugün sabah yaptığı açıklamada işgal rejiminin savaş uçaklarına karşı kara savunma sistemiyle cevap veren direnişçileri selamladığını ifade ederken, bunun işgalcinin Kudüs’e ve Mescidi Aksa’ya yönelik düşmanca tutumunun intikamının alınması için ona her alanda karşı durulduğunu ortaya koyan önemli bir gelişme olduğunu vurguladı.

Kasım işgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırısının, onun Mescidi Aksa’da tüm hukuk kurallarını ve insani değerleri ayaklar altına alarak gerçekleştirdiği vahşi saldırının üstünü örtmeyi amaçladığına dikkat çekti.