KASSAM: Kağıttan Kaplan İsrail, Direniş Önünde Çöküyor

El-Kassam Tugayları’nın sözcüsü Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada, “Yıllardır halkımıza zulmeden kâğıttan kaplan mücahitlerimizin gözü önünde çöküyor.” dedi.

Bugün sabah saatlerinde işgalci siyonistlere yönelik Kassam Tugayları tarafından başlatılan Aksa Tufanı Operasyonu devam ediyor.

Operasyon ile ilgili açıklamalarda bulunan HAMAS’ın silahlı kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın sözcüsü Ebu Ubeyde, işgalci siyonistlerin şoktan uyanıp hayal kırıklığının boyutunu anladığında bunu şaşkınlıkla izleyeceğini, işgal rejiminin liderlerinin savaşın sonucuna dair henüz hiçbir şey bilmediğini belirtti.

Mescid-i Aksa’ya yapılan saygısızlığın bedelinin Kassam Mücahitleri tarafından ödetildiğini belirten Ebu Ubeyde, şunları kaydetti: “Yıllardır halkımıza zulmeden kâğıttan kaplan mücahitlerimizin gözü önünde çöküyor. Bu işgale karşı açık bir hesap olduğuna inanıyoruz ve Filistin halkını, Arap ve İslam milletini bu hesaba katılmaya çağırıyoruz. Bunun işgale diz çöktürmek için tarihi bir fırsat olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Batı Şeria ve Kudüs kentindeki Filistin halkını İsrail işgaline karşı tüm eksenlerde harekete geçmeye çağıran Ebu Ubeyde, “Mescid-i Aksa Tufanı Gazze’nin başlattığı bir fırsattır. Hareket ederek yerleşim yerlerini ve yolları aşmanız gerekiyor. Ey Batı Şeria halkı, ey devrimciler, Kudüs ve iç kesimlerin halkı, Mescid-i Aksa selinin başlamasıyla birlikte bugün her yönden sizin için bir fırsattır ve şimdi işgalin bulunduğu tüm yerlere gitmeli ve oradan çıkmalısınız.” şeklinde konuştu.