KASSAM Tugayları GANİMET Suikast Silahını HAMAS Liderine Verdi

Heniyye, dün İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın Han Yunus’taki Doğu Tugayı’nın komutanlarını kabul etti.

Heniyye’ye teslim edilen tabancanın Filistinli direnişçilerin Han Yunus’ta işgal ordusu komandolarından ganimet aldıkları ikinci tabanca olduğu ve daha önce de Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Es-Sinvar’a da benzer bir tabancanın teslim edildiği belirtildi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı, direnişçilerin başarısına övgüde bulunarak, elde edilen zaferin gelecek nesillerin hafızalarında yaşayacağını söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, 11 Kasım’da işgal ordusu komandolarından oluşan bir birliğin Han Yunus’a sızarak operasyon gerçekleştirme girişimini boşa çıkarmış, işgal askerlerinden bazılarını öldürmüş ve yaralamış, işgal ordusu hava kuvvetlerinin müdahalesi sonucu El-Kassam Tugayları komutanı Nur Bereke başta olmak üzere 7 mücahit şehit olmuştu.

İzzeddin El-Kassam Tugayları daha sonra internet sitesinde Han Yunus’a sızan işgal askerlerinin ve kullandıkları araçların fotoğraflarını yayınladı.

El-Kassam Tugayları, “Keskin Kılıç Operasyonu” adı verilen zafer sırasında işgal güçlerinden birçok silah ve askeri teçhizat ganimet alındığını bildirdi.

Doğu Tugayı Komutanı Ebu Ali, Heniyye’ye ayrıca İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın plaketini ve şehit komutan Nur Bereke’nin posterini sundu.