KASSAM Tugayları: Her Damla KAN’ın Hesabı Var!

Kassam Tugayları yayınladığı bildiride “Düşmanın dün öğleden sonra korkakça bir eylemle Rafah’ın doğusunda mevzi koruma güçlerimize ait bir noktaya saldırıp mücahitlerden Abdulkerim İsmail Rıdvan’ı şehit etmesi aşağılık ve aptalca bir cinayettir. Bunun sorumluluğu tamamıyla işgalciye aittir. Akıttığı kanların bedelini ödeyecektir. Çünkü ceza ortaya konan amelin cinsindendir” dedi.

Kassam Tugayları daha önce yayınladığı taziye mesajında işgal güçlerine ait bir silahlı insansız hava aracının Rafah’ın doğusuna saldırması soncu kendisine bağlı mücahitlerden Abdülkerim Rıdvan’ın şehit olduğunu, mücahidin mevzileri koruma birliğinde faaliyet gösterdiğini ifade etti.

Kassam Tugayları’nın taziye mesajını yayınladığı şehit Abdülkerim Rıdvan (38) işgal güçlerinin dün öğleden sonra Rafah’ta bir grup mücahidi SİHA ile hedef alması sonucu şehit oldu, yanında bulunan üç mücahit de yaralandı. Daha önce işgalciyi uyararak saldırıya saldırıyla karşılık vereceğini belirten direniş güçleri Siyonist yerleşkelere havan topu attı.