İsrail’in Yaraladığı Bir Çocuk Daha Şehit Oldu

İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinin doğusundaki el-Muğayyir’de gerçek mermiyle yaraladığı Filistinli çocuk şehit oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, İsrail işgal güçlerinin, her zamanki gibi masum çocuklara karşı silah gücü kullanması sonucu yaralanan Filistinli Ali Eymen Nasır Ebu Alya’nın vefat ettiği bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, 13 yaşındaki Ebu Alya, İsrail güçleri tarafından gerçek mermilerle karnından vurularak yaralandı, ardında tedavi edilmek üzere ağır yaralı olarak getirildiği hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Filistinli kaynaklar, Ebu Alya’nın, İsrail rejiminin köyünde inşa etmeyi planladığı Yahudi yerleşim birimlerine karşı yapılan barışçıl protesto yürüyüşüne katıldığı sırada işgalci güçler tarafından vurulduğunu aktardı.

İsrail işgal askerlerinin Filistinlilerin yaptığı barışçıl gösterilere müdahaleleri sırasında şu ana kadar yüzlerce Filistinli vurularak şehit edildi.

Filistinli araştırmacılar, İsrail askerlerinin 2020’nin başından bu yana 10 kadar Filistinli çocuğu şehit ettiğine dikkat çekerken, 2000 yılından bu yana ise 2 bin 100’den fazla Filistinli çocuğun İsrail güçlerince düzenlenen saldırılarda hayatlarını kaybettiğini belirtiyor.