Korsan İsrail’in Kudüs’te Yeni İŞGAL PROJELERİ YOLDA

Gazete işgal altındaki Kudüs şehri ve çerçevesinde inşa edilmesi düşünülen 3 bin konutun proje, uygulama veya pazarlama aşamasında olduğunu yazdı.

Gazete GS Aron şirketinin Pisgat Ze’ev yerleşkesindeki Hapark projesi kapsamında yapmayı düşündüğü 63 konutluk üç binayı pazarlamaya başladığını belirterek, 2018 yılında buranın yaşama açılmasının beklendiğini ifade etti.

GÖZAT  Ebu Zuhri: Turistik Kudüs Ziyaretleri HARAMDIR!

Euro İsrail şirketi de Euro Pisgat Ze’ev Yerleşkesinde 122 konutu pazarlamaya başlarken, Tsravata Şimon şirketinin de Cebel Ebu Ğuneym’deki Har Homa yerleşkesinde inşa ettiği konutların üçüncü etabının %94’ünü satışa sunduğunu duyurdu.

Dokuz katlık üç binadan oluşan projende 142 konutun yer aldığı bildirildi. Aynı şirket 122 konutluk yeni bir inşaata daha başlayacağını duyurdu.

GÖZAT  Rusya Batı Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanıdı

Dino Yerleşkesinde de konutlar hızla inşa ediliyor. Yerleşkede faaliyet gösteren Siyonist Donah şirketi, 113 konutluk bir projeyi hayata geçirdiğini belirtirken, A Aharon şirketi de 88 konutluk inşaatı müşterilerine takdim etti.

Siyonist gazete bunların yanında inşaat sektöründe çalışan birçok şirketle bu şirketlerin nerede ve ne kadar konut inşa ettiklerini, bunun için ne kadar Filistin toprağını gasp ettiklerini, yaptıkları projelerin hangi aşamada olduğunu listelemektedir.

GÖZAT  Siyonist İsrail'den Batı Şeria ve Kudüs'te 99 İHLAL

Seçim kampanyasında işgal altındaki Filistin topraklarındaki Yahudi yerleşkelerini barışın önünde bir engel olarak göndermediklerini belirterek işgal rejimine yeşil ışık yakan ABD Başkanı Trump’ın iktidara geldikten sonra da aynı sözleri tekrarlamasıyla işgal rejimi daha önce yavaşlattığı projeleri hızlandırdı ve yeni yerleşke projelerini de hayata geçirdi.