Siyonist İsrail’in İŞGAL RUHU Asla Zayıflamıyor

Siyonist işgalcilere ait Yedinci Kanal adlı tv kanalının yayınladığı bir habere göre, işgal rejiminin İsrail Sivil Yönetimi adı verilen biriminin başkanı beraberindeki teknik ekiple birlikte Gavru’l-Ürdün bölgesinde yahudi yerleşim merkezlerinin bölgesel meclisini ziyaret ederek El-Ağvar bölgesine yeni yerleşim merkezleri inşa edilmesi konusundaki projeleri ve bunları hayata geçirmek için ihtiyaç duyulacak şeyleri konuştu.

GÖZAT  1948 İşgalinden Bugüne Filistin Nüfusunun Dünya Dağılımı

Yedinci Kanal’ın web sitesinde yayınlanan habere göre El-Ağvar bölgesindeki yahudi yerleşim merkezleri meclisinin başkanı David El-Hayani ile Arbut Hirdin isimli bölgesel meclisin başkanı bölgedeki yerleşim merkezlerinin ekonomilerinin özellikle de tarım ve turizm alanlarının geliştirilmesi konusunda aralarında görüşmeler yaptılar.

GÖZAT  Nevahida: İsrail "Kanuni Yolla!!!" Mescidi Aksayı İşgal Ediyor

Bölgesel meclisin başkanının verdiği bilgilere göre son bir yıl içinde El-Ağvar bölgesine bir milyon turist ziyarette bulundu. Bunlardan yarısının bölgedeki ibadet mevkilerini ziyaret için geldikleri ifade edildi.

BM Güvenlik Konseyi’nin 23 Aralık 2016 tarihli ve Filistin topraklarında yahudi yerleşim merkezleri inşaatının derhal durdurulmasını isteyen kararına rağmen işgal yönetimi yeni yerleşim merkezleri inşa etmeye devam ediyor.