İsrail Yine Okulu Vurdu – 20 Şehit

İşgal ordusunun akşam saatlerinde Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Es-Saftavi bölgesinde yer alan ve yoğun bombardıman sebebiyle evlerini terk eden çok sayıda sivilin bulunduğu bir okula hava saldırısı düzenlemesi sonucu en az 20 kişinin şehit olduğu bildirildi.

Hastane kaynakları, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yer alan Es-Saftavi bölgesindeki Üsame bin Zeyd Okulu’na düzenlediği hava saldırısında çok sayıda kişinin şehit olduğunu ve onlarca kişinin de yaralandığını ifade etti.

İşgal ordusu tarafından vurulan okuldan gelen ilk görüntüler okulun kan gölüne döndüğünü ve cesetlerin etrafa saçıldığını, okulda büyük yıkım meydana geldiğini, yaralıların Endonezya Hastanesi’ne kaldırıldığını gösterdi.

İşgal güçleri daha önce de Eş-Şifa Hastanesi’ni hedef alarak yeni bir katliama imza atmış ve ambulansları vurduğunu itiraf etmişti.

İşgal ordusu Endonezya Hastanesi’ne de hava saldırısı düzenledi. Hastane Müdürü, hastanede sadece masum insanların olduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM), Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve ABD Başkanı Joe Biden’a seslenen Hastane Müdürü, “Yaralılarımız niçin en basit haklarından mahrum bırakılıyorlar?” diye sordu.

İşgal ordusu iki gün önce Cibaliya Kampı’ndaki El-Faluca bölgesinde bir yerleşim alanına hava saldırısı düzenlemiş ve saldırıda çok sayıda kişi şehit olurken onlarca kişi de yaralanmıştı.