İSRAİL Uçaklarından, GAZZE Semasında Yoğun Uçuş

İşgal rejimine ait savaş uçaklarının bu sabah mesai saatleri başlarken Gazze semalarında yoğun bir şekilde tur attıkları belirtildi. 

İşgal uçaklarının Gazze semalarında yoğun bir şekilde uçarak, başta okullarda birinci dönem sınavlarına giren öğrenciler olmak üzere çarşıya çıkan ve hastanelere giden halk arasında korku ve paniğe neden olduğu ifade edildi.

Hava saldırılarının Gazze’deki Ortak Operasyon Odası’nın işgalciyi uyaran açıklamasından sonra gelmesi dikkat çekti.

Dün yapılan toplantıdan sonra askeri bildiri yayınlayan Gazze’deki direniş güçlerinin oluşturduğu Ortak Operasyon Odası, “Halkımıza yönelik canice saldırılar kırmızı çizgileri aştı” diyerek direnişin, Siyonist düşmana acımayacağını ve işlenen cinayetlere de seyirci kalmayacağını belirtti.

Yapılan toplantının ardından dün yayınlanan ortak bildiride, düşmanın sahada göstereceği tavırlarına bağlı olarak direniş gruplarının hazır ve sert misilleme seçenekleri olduğuna dikkat çekilerek, bunu görmek için yarının çok yakın olduğu ifade edildi.

Önümüzdeki Cuma yapılacak Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin Siyonistlerin Filistin halkına yönelik tavır ve niyetlerinin bir testi olacağı hatırlatılarak, direniş gruplarının Filistin halkını koruma noktasında samimi oldukları vurgulandı.

Dünkü uyarının ardından Siyonist Başbakan ve Ordu Bakanı Benyamin Netanyahu üst düzey askeri komutanlarla dün akşam toplantı düzenledi.