İsrail Terörü Yüzlerce Direniş Komutanını Şehit Etti

Siyonist rejim, 2000 yılından bu yana Filistinli 430 komutan ve tanınmış kişileri Gazze Şeridi ve Batı Yaka’da suikast yoluyla öldürdü.

Eski Filistin özerk yönetim başkanı Yaser Arafat başta olmak üzere, İzzetin Kasam Tugayları komutanlarından bir çoğu dahil  2000 yılından bu yana 430 Filistinli şahsiyet komutanı terör yoluyla öldürdü.

İşgalci İsrail rejiminin en son terörlerinden biri de İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Tugayları komutanlarından Ebu’l Ata oldu.

Bu arada İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin sözcüsü Ebu Hamza, direnişin Gazze Şeridi’nden attığı füzelerin işgal rejiminin kalbine kadar ulaştığını ve düşmanın ağır sansür uygulayarak sonuçları sakladığını söyledi.

Ebu Hamza, sosyal paylaşım sitelerinden Twitter’da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, direniş füzelerinin işgal rejiminin kalbine kadar ulaştığını ifade ederek, işgal rejiminin gerçekleri açıklaması halinde Netanyahu’nun Siyonist toplumda alay konusu haline geleceğini ifade etti.

İşgal yönetiminin Yahudi yerleşimcilerin Netanyahu ve savaş bakanı aleyhinde protesto gösterileri yapmalarını önlemek için ağır bir sansür uyguladığını ve gerçekleri gizlediğini kaydeden Ebu Hamza, Gazze Şeridi yakınlarındaki Yahudi yerleşkelerinde ve hedeflerin tam isabetle vurulduğu diğer kentlerde fabrikalarda, tesislerde ve yerleşimcilerin evlerinde meydana gelen hasarın fotoğraflarını ve video görüntülerini yayınlayarak işgal rejiminin sansürüne meydan okuduklarını dile getirdi.