İSRAİL, Tarihi CAMİYİ Müze Yapmak İstiyor!

İşgal yönetimi, Filistin’i Arap ve İslami kimliğinden koparmak için gerçek kimliğine işaret eden ne varsa yok etmek ve Yahudileştirmek için hiçbir çabayı esirgemiyor.

Taberiye’deki işgal belediyesi, “Deniz Camii” adıyla da bilinen “Köprü Camii”ni müzeye dönüştürme planını uygulamaya başladı.

İşgal belediyesine ait iş makinaları mekanın kutsallığına aldırış etmeden caminin içine girdi.

Taberiye’deki işgal belediyesinin daha önce de İslami vakıflara el koyma girişimleri olduğu ve işgalcilerin kentteki tarihi eserleri bar, kafe ya da müzeye dönüştürdüğü belirtildi.

Kundaklama girişimlerinin ve kubbesine satanist simgeler çizilmesinin ardından kentteki Arap liderlerin işgal belediyesiyle görüşerek caminin kapalı kalması konusunda anlaştığı kaydedildi.

Yüksek Takip Komitesi Başkanı Muhammed Bereke, Taberiye’deki işgal belediyesinin yaptığının cinayet olduğunu ifade etti.

Özgürlükler Komitesi Başkanı Şeyh Kemal El-Hatib de daha önce işgal belediyesiyle caminin mevcut durumunda hiçbir değişiklik yapılmaması konusunda anlaşma yapıldığına işaret etti.

İşgal belediyesinin anlaşmayı çiğneyerek camiyi müzeye dönüştürmek istediğini bildiren El-Hatib, Taberiye’deki işgalci belediye başkanının da Netanyahu gibi aşırı sağcı olduğunu belirtti.