İsrail Şeyh Raid Salah’ı Yine Sorguya Çekti

Şeyh Raid Salah’ın avukatı Halid Zebarika, Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, El-Lüd kentindeki polis merkezinden kendisine telefon edildiğini ve müvekkilinin aleyhindeki dosyalarla ilgili sorguya çekileceğinin söylendiğini bildirdi.

İşgal yönetiminin Şeyh Raid Salah’a yeni bir suçlamada bulunmadığını kaydeden Zebarika, müvekkiline yöneltilen suçlamalar arasında yasa dışı örgüt liderliği yapmak, yasa dışı örgütte görev almak ve şiddete teşvik gibi ithamların yer aldığını açıkladı.

Şeyh Raid Salah’a yöneltilen suçlamaların hukuki açıdan herhangi bir temeli olmadığına işaret eden Zebarika, suçlamaların siyasi ve kişisel olduğunu belirtti.

Avukat Zebarika, Şeyh Raid Salah hakkında yeni dosyalarla soruşturma açılmasının Mescid-i Aksa’da nöbet, itikaf ve yetim kefaleti gibi ibadetlerin suç sayılmasına hazırlık olduğunu söyledi.

Söz konusu dosyaların bu ay sonu cezası bitecek olan Şeyh Raid Salah’ın serbest kalmasından kısa süre önce açılmasının kötü niyetli bir girişim olduğuna işaret ettiğini bildirdi.