SİYONİST İsrail’de SEÇİM Anketleri Ne Diyor?

Siyonist İsrailliler 9 Nisan’da yapılacak seçimlere hazırlanırken anketlerin de arkası kesilmiyor.

Siyonist İsrailliler 9 Nisan’da sandığa gidecek. Mevcut Başbakan Benyamin Netanyahu’nun en büyük rakibi olan Mavi ve Beyaz ittifakı şu ana kadar sandıklarda hep önde görünüyordu.

Ancak Direct Polls tarafından İsrail Kanal 11 için yapılan son ankete göre Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi Benny Gantz ve Yair Lapid önderliğindeki Mavi ve Beyaz ittifakını geride bıraktı.

Buna göre seçimler bugün yapılsa Likud 31 sandalye alırken Beyaz ve Mavi ittifakı da 30 sandalyede kalacak. Bu anketler Batı Şeria’da Filistinli direnişçiler tarafından düzenlenen ve iki Siyonistin öldürülüp ikisinin de yaralanmasıyla sonuçlanan eylemin ardından açıklandı.

Söz konusu eylemin ardından iktidar ve muhalefet arasındaki atışmaların dozu artmıştı. Yine aynı ankete göre sağ blok 63 sandalye kazanırken rakip partiler 57 sandalye kazanıyor.

Öte yandan Yeni Sağ hareketi liderlerinden Naftali Bennett de İsrail yasalarının ordunun elini kolunu bağladığını iddia etti. Hükümette yer almaları halinde hukuk ve güvenlik sistemlerinde değişiklikler yapılması ve İsrail’in tekrar galip gelmesi için çalışacaklarını söyledi.