SİYONİST İsrail GAZZE’nin Elektriğini Daha Da Kısacak

İşgal rejiminden Gazze Şeridi’ne gelen elektrik miktarının azalmasıyla Gazze halkının sıkıntılarının daha da artacağı belirtildi.

İşgal hükümetine bağlı Filistin bölgeleri işleri genel koordinatörü Yoav Mordechai, yaptığı açıklamada, işgal hükümetinin Gazze Şeridi’ne verilen elektriği iki hafta sonra azaltacağını söyledi.

GÖZAT  GAZZE 10 Yıldır ELEKTRİK Sorunu Yaşıyor

Yediot Ahranot gazetesinin internet sitesinde yayınlanan habere göre Mordechai, “İsrail iki hafta sonra elektrik hatlarıyla Gazze Şeridi’ne verilen elektrik miktarını azaltacak” dedi.

İşgal hükümetinin bu kararı, Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne verilen elektriğin parasının vergi gelirlerinden kesilmemesi yönündeki talebinden bir ay sonra geldi.

GÖZAT  Gazze'de Elektrik Sorunu İNSANİ KRİZE YOL AÇABİLİR

İşgal rejimi televizyonu 10’uncu kanalının, 27 Nisan’da yayınladığı haberde, Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’nin elektrik parasının vergi gelirlerinden kesilmesini istemediğini Mordechai’ya ilettiği belirtildi.

İşgal rejiminin toplayarak Filistin Yönetimi hesabına aktardığı vergi gelirleri arasında Gazze Şeridi’nin payı  100 milyon dolara ulaşıyor ve Gazze Şeridi’ne verilen elektriğin parası bu miktardan kesiliyor.