İsrail Savaş Bakanı Arabistan’ı Ziyaret Etti

İşgal rejimi savaş bakanı Suudi Arabistan’a ziyarette bulundu.

İşgal rejimi ‘İsrail’ Savaş Bakanı Benny Gantz Suudi Arabistan’a giderek, bazı Suudi güvenlik yetkilileriyle ikili işbirliği ve ilişkileri geliştirme yollarını ele aldı.

Yerel kaynakların haberine göre Suudi yetkililer siyonist rejim savaş bakanı ile görüşmede, 100 milyon dolarlık anlaşmalara imza attılar.

Yerel kaynaklar son zamanlarda, Bahreyn ve BAE kanalıyla bazı Suudi firmaların siyonist rejim ile anlaşma imzaladığını duyurdu.

Faysal bin Farhan daha önce ABD kanalı CNN’e verdiği röportajda Riyad-‘Tel Aviv’ ilişkilerini normalleştirme olasılığı sorulduğunda şunları söylemişti: “Bunun yakın olup olmadığını bilmiyorum çünkü bu büyük ölçüde barış sürecindeki ilerlemeye bağlı.”

Suudi Dışişleri Bakanı ayrıca, “Bu nedenle, Arap barış girişimi olarak bilinen 2002’den beri de olsa ilişkileri normalleştirme seçeneği masada” ifadelerini kullandı.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta mart 2002’de düzenlenen Arap Zirvesi’nde tüm üye ülkeler tarafından kabul edilen Arap barış girişimi, ‘Tel Aviv’ uluslararası kararlarla Filistinlilerin haklarını geri almaya kararlı olana ve 1967’de işgal ettiği Arap devletlerinin topraklarından geri çekilmeyene kadar siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesini engelleyen hükümler içeriyor.