İSRAİL Polisinin Yaraladığı FİLİSTİNLİ Şehit Oldu

Filistin Kızılay Teşkilatı daha önce yaptığı açıklamada, işgal polisinin geçen hafta Abdurrahman Ebu Cemel adındaki Kudüslü genci Cebel El-Mukebbir köyü topraklarında inşa edilen Uz Polis Merkezi yakınlarında işgal güçlerine karşı bıçaklı eyleme kalkıştığı iddiasıyla ateş açarak ağır yaraladığını duyurmuştu.

Kudüslü genç eylemden sonra ağır yaralı olarak tutuklanırken, ailesi bugün 17 yaşındaki Abdurrahman Ebu Cemel’in işgal rejimi hastanesinde şehit olduğunu öğrendiklerini ifade etti.

Öte yandan, Dünya Filistinli Çocukları Koruma Hareketi, Siyonist işgal güçlerinin, yılbaşından beri 46’sı Gazze’den olmak üzere 52 Filistinli çocuğu öldürdüğünü belirtti.

Dünya Çocuk Günü münasebetiyle bir rapor yayınlayan Filistinli Çocukları Koruma Hareketi, işgal güçlerinin öldürdüğü çocuklardan 18’inin başından, 9’unun göğsünden, 7’sinin karnından ve 5’inin ise boynundan vurulduğunu belirterek, çocukların vücuduna hedef alınan bölgelerinin, işgal askerlerinin çocukları kasıtlı olarak öldürdüklerini ortaya koyduğunu ifade etti.