İsrail Mescidi Aksa’nın Altında Ne Yapıyor?

Yayınlanan görüntülerde tünellere açılan ana kapının kapalı olduğu görülürken, Mescidi Aksa’nın altına suların sızdığı ve duvarlarında da çatlakların meydana geldiği göze çarpıyor.

Televizyonun yayınladığı görüntüler arasında El-Meğaribe kapısından başlayıp Mescidi Aksa’ya kadar uzanan ve oradan Burak Duvarı’na ulaşan yol ve demir kapı da yer alıyor.

GÖZAT  Siyonist Rejim Mescidi Aksa Kazıları Devam Ediyor

Görüntüler, yerin altında bir şehrin varlığına işaret ediyor. Kapılarında bulunan Siyonist görevliler gelen turistleri rehberlik ederken, Arap olanları tünellerin ayrıntılarını görmemeleri için başka yerlere yönlendiriyorlar.

Kudüs televizyonu yayınladığı programda, işgal rejiminin tünel inşaatlarında Müslüman ve Hıristiyan işçileri çalıştırmadığına dikkat çekerek, burada Etiyopyalı işçilerin çalıştırıldığını ifade etti.

GÖZAT  MESCİDİ AKSA Yerin Altında ve Üstünde İşgal Ediliyor

Programda, işgal rejiminin söz konusu bölgede kullandığı isim ve tabelaların, iddia edilen Heykel projesinde kullanılan isimlerin aynısı olduğu hatırlatıldı.
Başta 1948’de işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah olmak üzere Mescidi Aksa’ya duyarlı Filistinli lider, hareket ve çevreler uzun süredir işgal rejiminin Mescidi Aksa’yı yıkma planlarından bahsetmekte, bu konuda ümmeti uyarmaktadırlar.