İsrail, Kudüslü Ailenin Evini Yıkıma Zorluyor

Evini yıkmaya mecbur bırakılan Kudüslü Karain ailesi, işgal rejiminin uzun süredir evlerini yıkmak için baskı yaptığını belirterek, işgal belediyesinin de inşaat ruhsatı olmadığını bahane ederek evin yıkılması için karar aldığını ifade etti.

Karain ailesi verdiği bilginde ayrıca, işgal rejiminin aile bireylerinden 60 metrekarelik evi yıkmalarını talep ettiğini, aksi halde kendilerinin evi yıkacaklarını ve bu durumda yıkım parası yanında para cezası da vermek durumunda kalacaklarını ilettiğini kaydetti.

Karain ailesi, aile fertlerinin ağır yıkım masraflarından kurtulmak için bu sabah evi kendi elleriyle yıktıklarını söyledi.

Artan nüfus karşısında yeni ev ihtiyacı hisseden veya evlerini genişletmek isteyen Filistinlilere inşaat izni verilmemesi nedeniyle Filistinliler evlerine ek odalar yapıyor veya evlerin üstüne kat inşa ediyorlar.

Ancak işgal belediyesi ruhsatı olmadığı bahanesiyle söz konusu evleri yıkıyor. Oldukça yüksek olan yıkım masraflarını karşılayamayan Filistinliler evlerini kendi elleriyle yıkmak zorunda kalıyorlar.